Tema: Re: Plauna pinigus ar kaip suprast?
Autorius: Vasaris
Data: 2010-11-03 18:47:22
"Blynas" <blynasTRINTI@gmail.com> wrote in message news:iar350$tad$1@trimpas.omnitel.net...
> "JAV per beveik dešimt metų išleido milijardus dolerių, kurie buvo skirti įvairių projektų finansavimui Afganistane. Daugiausiai lėšų turėjo būti skirta statybų sektoriui. JAV Vyriausybė nuo 2001–ųjų jau išleido 55 milijardus dolerių Afganistano atstatymui, tačiau konkrečių ataskaitų, kam buvo panaudoti šie pinigai pateikti negali."
> 
> "Atlikto audito išvadose teigiama, kad didžiausią susirūpinimą kelią tai, jog įvairius darbus Afganistane turėjusios atlikti įmonės buvo finansuojamos iš valstybės biudžeto, tačiau savo ataskaitose nepateikia, kokios sumos kokiems darbams buvo išleistos konkrečiai. Nėra jokių darbų pridavimo aktų ir niekas negali patikrinti, ar tikrai vienas ar kitas pastatas stovi Afganistane. Didžioji dalis šiųbendrovių veiklą vykdo visame pasaulyje, tad įvertinti jų indėlį Afganistane labai sunku."
> 
> http://www.technologijos.lt/n/zmoniu_pasaulis/redakcijos_akiratis/straipsnis?name=S-15692


Karas naudingas karą paskelbusiems dėl kelių aspektų:

1. Ką nors nukariavęs ką nors gauni (banaliu atveju - žaliavas, nebanaliu - baimę, prestižą, prognozuojamumą, technologijas, įtaką ir pan). 
2. Kariaujančios šalies magnatai itin pakelia savo pramonę savo piliečių/sąjungininkų sąskaita.
3. Karo metu piliečiai nemato vidinių problemų, nes vidutinio žmogaus protas geriau funkcionuoja, kada yra įvardintas, tegu ir menamas, priešas.

Kad suprasti, kad iš karo pelnosi tik viena sauja, kurios nagai lenkti į save, atlikite mąstymo eksperimentą. Pvz.:

vienas B-2 Spirit bombonešis pagal programos kainą atsieina ~2 mlrd. $. Išeikite į gatvę, susiraskite normalių, ne praplautomis nacional-patriotinėmis smegenimis pilietį ir paklauskite, ar jis pasirašytų bent ant vieno tokio prietaiso pirkimo dokumentų iš savo valstybės kišenės, vs. gerbūvio kūrimo, tarkime jo mieste.

antras variantas: tarkime diskursas į branduolinę ginkluotę randasi 1 lagamine 2 pasaulio karo pabaigoje su labai maža tikimybe, kad kas nors pasaulyje tą temą vystys nagrinės apskritai kada nors. Niekas nieko nežino, apart jus, vidutinį pilietį. Gali lagaminą paleist vyriausybei į laikraštį, gali įmesti į krosnį. Ką renkiesi?