Kad ne apie visas iniciatyvas sužinai - vadinasi nepakankamai aktyvus, nepakankamai domiesi. Jei visuomenė užsimano referendumo, jokie atmazai ir visa kita negalioja, galioja įstatymai. Jei nesugeba surinkti pakankamai parašų ar įtikinti pakankamai parlamentarų, vadinasi iniciatoriai įdėjo nepakankamai pastangų, kad tai padarytų, arba absoliučiai daugumai toks referendumas nereikalingas ar nesvarbus. Jeigu tikrai didelė dalis netgi tų neiniciatyvių piliečių jo nori - turėtų apie iniciatyvą išgirsti ir surasti kur pasirašyti. Kad demokratija tikrai veiktų, apart laisvų rinkimų reikalinga ir aktyvi pilietinė visuomenė. Kai dauguma neturi jokių savo protingų įdėjų, tuomet išrenka tuos, kas jiems labiau patinka ir paskui priversti tenkintis su sprendimais, kurie jiems nepatinka. Kaip taisyklė, tokie kaskart balsuoja vis už naujus gelbėtojus-populistus. Nelogiška ir net kvaila tikėtus, kad tau neįdėjus jokių pastangų, kažkas darys viską taip, kaip tau norisi ir patinka. Tam, kad kažką pakeisti pagal save reikia įdėti tikrai daug pastangų ir sutelkti daug bendraminčių. Tai ne tas pat, kas pabambėti njūsuose. On 2026-06-19 12:18, 70005 wrote: > On 2026-06-17 20:13, RaR wrote: >> Kas čia tau nesueina? Tyli - arba neprieštarauja iniciatyvai, arba >> neturi nuomonės, arba bijo/tingi ją pareikšti, gaunasi, kad sutinka. >> Dėl kiekvienos iniciatyvos slapti balsavimai nerengiami. Čia kaip >> tuose susirinkimuose su atvirais balsavimais: "Prieštaraujančių bus? >> Ne. Vadinasi - vienbalsiai." > > Pradėkim nuo to, kad ne apie visas iniciatyvas sužinai. Antra - > skirtingai nuo susirinkimo, niekas specialiai neklausia, ar nėra > prieštaravimų. Preziumuojama, kad demokratiškai išrinkta (arba > neišrinkta) valdžia turi mandatą be atsiklausimo spręsti dėl bendram > būviui aktualių klausimų, o visuomenės nuomonė atstovaujama pakankamai. > > Bet kai visuomenė užsimano referendumo kokiu nors labai konbkrečiu > klausimu, prasideda atmazai, kodėl to nereikia/negalima. Galiausiai > susiveda į "jūs per durni, kad patys spręstumėt". >