Teoriškai taip, EU reikalavimai. Bet praktiškai - kai kurie gamintojai kažkaip išlaviruoja tarp teisės aktų ir atsižvelgimo į vairuotojo norus. Konkretūs pavyzdžiai iš mano patirties: 1. Išmetimas. Turbūt nuo kokių 2010 visokie AMG, M ir RS tildo duslintuvus nes "reikalavimai". Nu ble, turėjau '18 F-Type R - popkornai iš duslintuvų pylėsi taip, kad žmona būdama Kaune girdėdavo kai aš dar Elektrėnuose būdavau :) 117 decibelų ant gamyklinio išmetimo pasiekus vos 3000+ RPM - https://youtu.be/1TYPtWeNhUw?t=277 - nu reiškia labai norint kažkaip įmanoma? 2. Emisijos. Visi mažina kubatūras, atmosferinio variklio neįmanoma rast turbūt nuo 2010 metų (apie hibridus nekalbu). Pas brolį Lexus LC su 5 litrų atmosferiku - nu reiškia įmanoma? :) 3. Pypsėjimai dėl greičio. Žinau, kad nuo 2025 EU sugriežtino taisykles ir dabar totalus pyzdiec. Savaitgalį su '25 Golf 8 nuvažiavau 1500+ KM - bbd ant greičio sistemos, įsijungia atgal kiekvieną kartą užkūrus variklį. Ir jau kaltinau EU, kai staiga atsiminiau - nu bet prieš kelis mėnesius važiavau su '26 Kajenu - kartą išjungęs pamiršti visam laikui. Tai ble, turbūt galima normaliai padaryt nepažeidžiant teisės aktų? On 2026-06-03 16:04, Sail wrote: > Žinau kad nelabai į temą, bet nuomotoj šių metų dačioj lygiai tas pats > buvo. > > Spėju EU reikalavimas toks kad tu užsidulkintum ir negalėtum kartą ir > visiems laikams išjungti start/stopo, asistentų, pim pim viso kito gėrio. > > Sveikas atvykęs į 21 amžių kur gamintojai ir biurokratai geriau žino ko > tau reikia. > > Nebent per programavimo interfeisą rasi kur nors forumuose kaip galima > patiunint. >