On 2026-06-17 20:13, RaR wrote: > Kas čia tau nesueina? Tyli - arba neprieštarauja iniciatyvai, arba > neturi nuomonės, arba bijo/tingi ją pareikšti, gaunasi, kad sutinka. Dėl > kiekvienos iniciatyvos slapti balsavimai nerengiami. Čia kaip tuose > susirinkimuose su atvirais balsavimais: "Prieštaraujančių bus? Ne. > Vadinasi - vienbalsiai." Pradėkim nuo to, kad ne apie visas iniciatyvas sužinai. Antra - skirtingai nuo susirinkimo, niekas specialiai neklausia, ar nėra prieštaravimų. Preziumuojama, kad demokratiškai išrinkta (arba neišrinkta) valdžia turi mandatą be atsiklausimo spręsti dėl bendram būviui aktualių klausimų, o visuomenės nuomonė atstovaujama pakankamai. Bet kai visuomenė užsimano referendumo kokiu nors labai konbkrečiu klausimu, prasideda atmazai, kodėl to nereikia/negalima. Galiausiai susiveda į "jūs per durni, kad patys spręstumėt".