Sniegas <n@gmail.com> wrote: > Žinant auto konstrukciją, akumas reikalingas tik užvesti, po to jis > atsijungia ir yra įkraunamas. Jei būtų kitaip, po kažkiek laiko jį > iškrautum ir nebeužvestum auto. Netiki? Užvesk ir atjunk visai akumą ir > variklis dirbs kaip dirbęs. Kadaise dirbau su technika, kur dyzelyje > visai akumo nebuvo, užvedi variklį su benzininiu starteriu ir važiuoji. > Nebuvo jokio elektrinio įrenginio jame, generatorius buvo naudojamas tik > aušinimo diržams įtempti. > Tada įjungi- išjungi šviesas ir eini keistis visus kompus ir lenpas, kurios buvo įjungtos tuo metu. Akumas palaiko pastovią įtampą, kad spaikų nebūtų staigiai kintant generatorio apkrovai. Generatorius per lėtas greitai sureaguot į staigų energijos poreikio pokytį ir dingus apkrovai trumpam laikui labai gerai užkelia įtampą. > > 2026-01-23 09:43, Nerijus rašė: >> On 1/23/26 06:37, bat0nas wrote: >>> Na kol kas viskas kažkaip stebuklingai pradėjo veikti. >>> >>> Tad leiskit man tikėti, kad vis tik buvo problema su akumu :D >> >> Patikesim tik tada, kai idesi sena akuma ir vel viskas prasides is >> naujo. Kitaip liekam skeptiski, tai gali buti sutapimas. >> :-) >