Jei bandyt būti visai neutraliu, tai pasiūlysiu pereit per visokių serverių pardavimais besireklamuojančių kontorų puslapius ir užpildyt kvalifikuotą užklausą 'reik serverio, tiek maždaug ram'o, tiek cpu, tiek SSD' su papildomai reikalavimais (pvz., norėčiau be problemų vėliau prasiplėst SSD vietą OEM'iniais diskais). Ir žiūrėt kam įdomu... P.S. Jei vis tik softo licencijavimas gali pasidaryt svarbu, tai geriau tada imti procą su mažiau, bet greitesnių branduolių. Kiek tų branduolių reikia gi galima numatyti pagal esamo serverio utilizaciją... On 17/06/2026 09:50, Dovydas wrote: > supratau, ačiū! > > Kur reikia pirkti šituos žaislus, kad šiek tiek ir konsultacijos gaut ko > man reikia? > > On 17/06/2026 09:14, XC wrote: >> Jei smegenų/patirties yra, tai ir softwariniai raid'ai yra normalu. >> Bet aš oldshoolinis, tai bent jau boot'iniam diskui paieškočiau >> hardwarinio RAID1 sprendimo (po to jau ant ko VM'ų duomenis laikyti - >> fantazijos ir sugebėjimų reikalas). Mano anksčiau minėta kilmingųjų >> HPE/Dell/Fujitsu trijulė turi tokius dedikuotus 'boot device' - >> serverio gale įkomponuojamas modulis, į kurį kišasi 2 M.2 formato >> nvme/sata (čia jau nuo gamintojo priklauso) 240/480/960 GB diskai, iš >> kurių iš karto gaunasi protect'intas bootinis diskas be jokio žaidimo >> su softu/OS. O kai OS pakyla - tada jau iš to kas liko gaminies ką nori. >> >> Dėl nvme/sata diskų - pasirinktas modelis su LFF formato diskais, jei >> SFF (ar dar smulkesnį formatą) pasirinkti, tai lizdų kiekis aišku didės. >> >> Bet su tais pridėjimais 'po to' bus niuansas su diskų bėgiais (drive >> caddy angliškai). Tai norint kažką papildomai prisidėti bus du >> variantai - arba eit pas gamintoją ir pirkti jo daiktą (o tada >> gamintojas nepraleis progos nuskausmint piniginę x2-3 kartus, lyginant >> su identišku daiktu skyteche, amazone ar kur kitur), arba pradžiai >> ieškot tų bėgelių internetuose ir prisukinėt norimą diską (ir tada dar >> kartais spardyt serverio bios'ą, kad priimtų 'ne originalų' daiktą). >> NB - gal pas supermicro serveris su tais bėgeliais originaliai >> sukomplektuojamas ir prisisukinėk ką nori, čia aš apie tuos tris >> gamintojus viršuje rant'inau. >> >> Kitaip sakant, imčiau tiek resursų, kad pakaktų 3'ims metams į priekį >> minimum, ant 'dabar pataupysiu, o kai reiks prisidėsiu' nestatyčiau. >> >> >> On 16/06/2026 11:07, Dovydas wrote: >>> Aš kaip ir minėjau pradžioj, esu analfabetas šitam hardware. >>> >>> galvoju daryt ZFS RAID-Z1, todel kontrolerio man nereikia? o dėl >>> nvme.. bus bent pradžiai ~20vm, nelabai stipriai apkrauta, tai ir >>> nezinau siaip ar reikia. SSD OK? >>> >>> tarp kitko, turbūt reikėtų imti modifikaciją su daugiau drive slotų >>> (pvz matau yra 10), tuomet reikalui esant galima įkišt naują ir >>> praplėst zfs pool'ą? teisingai fantazuoju? :) >>> >>> >>> On 16/06/2026 10:04, Dainiushas wrote: >>>> na ir tie 2 4TB NVME....tikrai pagalvočiau ar jų/tiek reikia. >>>> >>>> On 6/16/2026 8:47 AM, XC wrote: >>>>> Paskutinį mėnesį bent jau ta užsakoma įranga pradėjo (lėtai) iš >>>>> gamyklų važiuoti. Metų pradžioje apskritai galėjai pasitvirtinti >>>>> konfigūraciją, kainas, užsisakyti ir po savaitės ar dviejų gauti iš >>>>> gamintojo atsakymą - nevykdysime, fcukoff tsakant. Kada tos kainos >>>>> kris - nieks nežino, per daug nežinomųjų... >>>>> >>>>> Apie konkrečią serverio konfigūraciją - o raid kontrolerio netrūksta? >>>>> >>>>> >>>>> On 15/06/2026 13:59, Dovydas wrote: >>>>>> tai suprantu, kad kosTmonas dabar pirkt, bet as ir nelabai matau, >>>>>> kad greitu (metai, du?) metu kazkas keisis. >>>>>> >>>>>> pvz plius minus random sudejau supermicro (https:// >>>>>> store.supermicro.com/ nl_en/configuration/view/? >>>>>> cid=1200301553&5232), 12keur gaunasi.. >>>> >>> https://store.supermicro.com/nl_en/configuration/view/? >>> cid=1200301553&5232 >> >