na bet šiandien pirkt SSD ir RAM trims metams į priekį, tai nu net nežinau. Bent jau senokai SuperMicro buvo su visais 8niais cady, jie gi ne brand'as, "savo" diskų lyg nepardavinėja. Taip, HP/Dell įdėjus ne jų "gamybos" diską, meta warning'ą On 6/17/2026 9:14 AM, XC wrote: > Jei smegenų/patirties yra, tai ir softwariniai raid'ai yra normalu. Bet > aš oldshoolinis, tai bent jau boot'iniam diskui paieškočiau hardwarinio > RAID1 sprendimo (po to jau ant ko VM'ų duomenis laikyti - fantazijos ir > sugebėjimų reikalas). Mano anksčiau minėta kilmingųjų HPE/Dell/Fujitsu > trijulė turi tokius dedikuotus 'boot device' - serverio gale > įkomponuojamas modulis, į kurį kišasi 2 M.2 formato nvme/sata (čia jau > nuo gamintojo priklauso) 240/480/960 GB diskai, iš kurių iš karto > gaunasi protect'intas bootinis diskas be jokio žaidimo su softu/OS. O > kai OS pakyla - tada jau iš to kas liko gaminies ką nori. > > Dėl nvme/sata diskų - pasirinktas modelis su LFF formato diskais, jei > SFF (ar dar smulkesnį formatą) pasirinkti, tai lizdų kiekis aišku didės. > > Bet su tais pridėjimais 'po to' bus niuansas su diskų bėgiais (drive > caddy angliškai). Tai norint kažką papildomai prisidėti bus du variantai > - arba eit pas gamintoją ir pirkti jo daiktą (o tada gamintojas > nepraleis progos nuskausmint piniginę x2-3 kartus, lyginant su identišku > daiktu skyteche, amazone ar kur kitur), arba pradžiai ieškot tų bėgelių > internetuose ir prisukinėt norimą diską (ir tada dar kartais spardyt > serverio bios'ą, kad priimtų 'ne originalų' daiktą). NB - gal pas > supermicro serveris su tais bėgeliais originaliai sukomplektuojamas ir > prisisukinėk ką nori, čia aš apie tuos tris gamintojus viršuje rant'inau. > > Kitaip sakant, imčiau tiek resursų, kad pakaktų 3'ims metams į priekį > minimum, ant 'dabar pataupysiu, o kai reiks prisidėsiu' nestatyčiau. > > > On 16/06/2026 11:07, Dovydas wrote: >> Aš kaip ir minėjau pradžioj, esu analfabetas šitam hardware. >> >> galvoju daryt ZFS RAID-Z1, todel kontrolerio man nereikia? o dėl >> nvme.. bus bent pradžiai ~20vm, nelabai stipriai apkrauta, tai ir >> nezinau siaip ar reikia. SSD OK? >> >> tarp kitko, turbūt reikėtų imti modifikaciją su daugiau drive slotų >> (pvz matau yra 10), tuomet reikalui esant galima įkišt naują ir >> praplėst zfs pool'ą? teisingai fantazuoju? :) >> >> >> On 16/06/2026 10:04, Dainiushas wrote: >>> na ir tie 2 4TB NVME....tikrai pagalvočiau ar jų/tiek reikia. >>> >>> On 6/16/2026 8:47 AM, XC wrote: >>>> Paskutinį mėnesį bent jau ta užsakoma įranga pradėjo (lėtai) iš >>>> gamyklų važiuoti. Metų pradžioje apskritai galėjai pasitvirtinti >>>> konfigūraciją, kainas, užsisakyti ir po savaitės ar dviejų gauti iš >>>> gamintojo atsakymą - nevykdysime, fcukoff tsakant. Kada tos kainos >>>> kris - nieks nežino, per daug nežinomųjų... >>>> >>>> Apie konkrečią serverio konfigūraciją - o raid kontrolerio netrūksta? >>>> >>>> >>>> On 15/06/2026 13:59, Dovydas wrote: >>>>> tai suprantu, kad kosTmonas dabar pirkt, bet as ir nelabai matau, >>>>> kad greitu (metai, du?) metu kazkas keisis. >>>>> >>>>> pvz plius minus random sudejau supermicro (https:// >>>>> store.supermicro.com/ nl_en/configuration/view/? >>>>> cid=1200301553&5232), 12keur gaunasi.. >>> >> https://store.supermicro.com/nl_en/configuration/view/? >> cid=1200301553&5232 >