debianai, bet yra ir langu. win naudojami kaip ci runneriai (compilina, testus leidžia). bet tai kiek paskaiciau ta "datacenter license" kažkokiem remote managmentams, ne? On 16/06/2026 12:31, Dainiushas wrote: > na ta prasme, kainos anų ir DDR5 tokiam kosmose, kad labai skaičiuočiau > kiek ir ko reikia. Gal ten kažkokios nekritiškos virtualkės apskritai > ant HDD suktųsi tvarkingai. Aš dar kaip už šitas kainas nepirkęs tai nu > totalus kosTmosas čia atrodo. > Beje, čia 20vm su kokia OS? Nes jei WIN tai dar datacenter licenciją > reiktų priskaičiuot :) > > On 6/16/2026 11:07 AM, Dovydas wrote: >> Aš kaip ir minėjau pradžioj, esu analfabetas šitam hardware. >> >> galvoju daryt ZFS RAID-Z1, todel kontrolerio man nereikia? o dėl >> nvme.. bus bent pradžiai ~20vm, nelabai stipriai apkrauta, tai ir >> nezinau siaip ar reikia. SSD OK? >> >> tarp kitko, turbūt reikėtų imti modifikaciją su daugiau drive slotų >> (pvz matau yra 10), tuomet reikalui esant galima įkišt naują ir >> praplėst zfs pool'ą? teisingai fantazuoju? :) >> >> >> On 16/06/2026 10:04, Dainiushas wrote: >>> na ir tie 2 4TB NVME....tikrai pagalvočiau ar jų/tiek reikia. >>> >>> On 6/16/2026 8:47 AM, XC wrote: >>>> Paskutinį mėnesį bent jau ta užsakoma įranga pradėjo (lėtai) iš >>>> gamyklų važiuoti. Metų pradžioje apskritai galėjai pasitvirtinti >>>> konfigūraciją, kainas, užsisakyti ir po savaitės ar dviejų gauti iš >>>> gamintojo atsakymą - nevykdysime, fcukoff tsakant. Kada tos kainos >>>> kris - nieks nežino, per daug nežinomųjų... >>>> >>>> Apie konkrečią serverio konfigūraciją - o raid kontrolerio netrūksta? >>>> >>>> >>>> On 15/06/2026 13:59, Dovydas wrote: >>>>> tai suprantu, kad kosTmonas dabar pirkt, bet as ir nelabai matau, >>>>> kad greitu (metai, du?) metu kazkas keisis. >>>>> >>>>> pvz plius minus random sudejau supermicro (https:// >>>>> store.supermicro.com/ nl_en/configuration/view/? >>>>> cid=1200301553&5232), 12keur gaunasi.. >>> >> https://store.supermicro.com/nl_en/configuration/view/? >> cid=1200301553&5232 >