Jei jau visai atvirai - dabar serveriams pirkti @#$@#$% blogas laikas. Kainos nuo pernai vasaros/ankstyvo rudens sukilusios 4-6 kartus. Tai serverius (ar apskritai kompus) dabar pirkčiau tik absoliučiai kritiniu atveju. Kaip tik šiandien vienas distributorius spam'o atsiuntė su 'promo' kainomis - serverinis 32GB DDR5 ECC RAM DIMM'as už 1100 EUR 8-( Kalbant apie serverius - iš esmės visi 'vardiniai' pagal funkcionalumą vienodi. Asmeninės patirtys sako, kad su HPE/Dell/Fujitsu viskas turėtų būt ok. Kolegos Lenovo/Supermicro irgi nenurašo. Tai iš esmės jei perkant pasikonkursuoti, kuris gamintojas labiau nusimaus kelnes tam kartui, tą ir galima imti. Backupui gi paimčiau kokį qnap/synology su kiek daugiau RAM'o, ant jo virtuali mašina su proxmox backup serveriu ir RAID1 iš dviejų geresnių SATA diskų. Arba pasiimt pas kokį išorinį tiekėją tiesiog VM'us, pastoviai ar kol hardwaras atpigs. On 12/06/2026 14:07, Dovydas wrote: > Sveiki, > > > reikia nedidelės įmonės vidinius vm kažkur saugiai paleist. > > šiuo metu gyvenam su paprastu workstation (proxmox pve) > 32 x Intel(R) Core(TM) i9-14900 (1 Socket) > CPU usage 1.10% of 32 CPU(s) > Load average 0.31,0.63,0.72 > RAM usage 68.89% (86.46 GiB of 125.51 GiB) > ~1TB datos > > ir dar kitas yra proxmox backup server (1 hdd :)) > > Jei atvirai, tai nelabai turiu patirties, bet manau reikia imt du, kad > turet redundancy vienam nusmigus perkelt (iš backup) i kitą? Skaičiau > apie Proxmox HA, bet kad tai veiktu reikia "shared storage", kas skamba > kažkaip brangiai ir biškį overkill. bet gal ne? :) Kokios yra gerosios > praktikos nelendant į kraštutinumus? 1-2h downtime galim toleruot.. > > > kokie dabar serveriu gamintojai/modeliai yra 'bang for the buck'? > > > Dovdas