tipo tam supermicro rūpėtų kiek aš vm paleidžiu? maniau suinstaliuoju proxmox ir leidžiu ką noriu, kiek noriu? :) On 16/06/2026 14:30, Dainiushas wrote: > Datacenter neribotam VM skaičiui. Su standard turi 2 VM, sekančioms > dviems nauja licencija. kainos lyginasi lyg link 10VM > > On 6/16/2026 2:11 PM, Dovydas wrote: >> debianai, bet yra ir langu. win naudojami kaip ci runneriai >> (compilina, testus leidžia). bet tai kiek paskaiciau ta "datacenter >> license" kažkokiem remote managmentams, ne? >> >> On 16/06/2026 12:31, Dainiushas wrote: >>> na ta prasme, kainos anų ir DDR5 tokiam kosmose, kad labai >>> skaičiuočiau kiek ir ko reikia. Gal ten kažkokios nekritiškos >>> virtualkės apskritai ant HDD suktųsi tvarkingai. Aš dar kaip už šitas >>> kainas nepirkęs tai nu totalus kosTmosas čia atrodo. >>> Beje, čia 20vm su kokia OS? Nes jei WIN tai dar datacenter licenciją >>> reiktų priskaičiuot :) >>> >>> On 6/16/2026 11:07 AM, Dovydas wrote: >>>> Aš kaip ir minėjau pradžioj, esu analfabetas šitam hardware. >>>> >>>> galvoju daryt ZFS RAID-Z1, todel kontrolerio man nereikia? o dėl >>>> nvme.. bus bent pradžiai ~20vm, nelabai stipriai apkrauta, tai ir >>>> nezinau siaip ar reikia. SSD OK? >>>> >>>> tarp kitko, turbūt reikėtų imti modifikaciją su daugiau drive slotų >>>> (pvz matau yra 10), tuomet reikalui esant galima įkišt naują ir >>>> praplėst zfs pool'ą? teisingai fantazuoju? :) >>>> >>>> >>>> On 16/06/2026 10:04, Dainiushas wrote: >>>>> na ir tie 2 4TB NVME....tikrai pagalvočiau ar jų/tiek reikia. >>>>> >>>>> On 6/16/2026 8:47 AM, XC wrote: >>>>>> Paskutinį mėnesį bent jau ta užsakoma įranga pradėjo (lėtai) iš >>>>>> gamyklų važiuoti. Metų pradžioje apskritai galėjai pasitvirtinti >>>>>> konfigūraciją, kainas, užsisakyti ir po savaitės ar dviejų gauti >>>>>> iš gamintojo atsakymą - nevykdysime, fcukoff tsakant. Kada tos >>>>>> kainos kris - nieks nežino, per daug nežinomųjų... >>>>>> >>>>>> Apie konkrečią serverio konfigūraciją - o raid kontrolerio netrūksta? >>>>>> >>>>>> >>>>>> On 15/06/2026 13:59, Dovydas wrote: >>>>>>> tai suprantu, kad kosTmonas dabar pirkt, bet as ir nelabai matau, >>>>>>> kad greitu (metai, du?) metu kazkas keisis. >>>>>>> >>>>>>> pvz plius minus random sudejau supermicro (https:// >>>>>>> store.supermicro.com/ nl_en/configuration/view/? >>>>>>> cid=1200301553&5232), 12keur gaunasi.. >>>>> >>>> https://store.supermicro.com/nl_en/configuration/view/? >>>> cid=1200301553&5232 >>> >> >