na ta prasme, kainos anų ir DDR5 tokiam kosmose, kad labai skaičiuočiau kiek ir ko reikia. Gal ten kažkokios nekritiškos virtualkės apskritai ant HDD suktųsi tvarkingai. Aš dar kaip už šitas kainas nepirkęs tai nu totalus kosTmosas čia atrodo. Beje, čia 20vm su kokia OS? Nes jei WIN tai dar datacenter licenciją reiktų priskaičiuot :) On 6/16/2026 11:07 AM, Dovydas wrote: > Aš kaip ir minėjau pradžioj, esu analfabetas šitam hardware. > > galvoju daryt ZFS RAID-Z1, todel kontrolerio man nereikia? o dėl nvme.. > bus bent pradžiai ~20vm, nelabai stipriai apkrauta, tai ir nezinau siaip > ar reikia. SSD OK? > > tarp kitko, turbūt reikėtų imti modifikaciją su daugiau drive slotų (pvz > matau yra 10), tuomet reikalui esant galima įkišt naują ir praplėst zfs > pool'ą? teisingai fantazuoju? :) > > > On 16/06/2026 10:04, Dainiushas wrote: >> na ir tie 2 4TB NVME....tikrai pagalvočiau ar jų/tiek reikia. >> >> On 6/16/2026 8:47 AM, XC wrote: >>> Paskutinį mėnesį bent jau ta užsakoma įranga pradėjo (lėtai) iš >>> gamyklų važiuoti. Metų pradžioje apskritai galėjai pasitvirtinti >>> konfigūraciją, kainas, užsisakyti ir po savaitės ar dviejų gauti iš >>> gamintojo atsakymą - nevykdysime, fcukoff tsakant. Kada tos kainos >>> kris - nieks nežino, per daug nežinomųjų... >>> >>> Apie konkrečią serverio konfigūraciją - o raid kontrolerio netrūksta? >>> >>> >>> On 15/06/2026 13:59, Dovydas wrote: >>>> tai suprantu, kad kosTmonas dabar pirkt, bet as ir nelabai matau, >>>> kad greitu (metai, du?) metu kazkas keisis. >>>> >>>> pvz plius minus random sudejau supermicro (https:// >>>> store.supermicro.com/ nl_en/configuration/view/? >>>> cid=1200301553&5232), 12keur gaunasi.. >> > https://store.supermicro.com/nl_en/configuration/view/?cid=1200301553&5232