Nu pas prelegentą ram'ų jau ir dabar sunaudojama apie 100GB, tai 128GB naujame serveryje jau visai minimumas. Ir jei VM'ų ~1TB, tai pataupyt variantas tik dėt 2x 1.92TB nvme vietoj 2x 3.84TB. Būtų HPE/Dell'as, sakyčiau neapsimokės dėl prieš tai minėtų plėtimo problemų. Jei supermicro tikrai bėgelius į komplektą įdeda - tada jo, tiks ir 2x1.92. Kai prispirs reikalas - tada kokį samsungo dc grade diską ar du papildomai į tą zfs'ą įmest problemų nesukels. On 17/06/2026 14:41, Dainiushas wrote: > na bet šiandien pirkt SSD ir RAM trims metams į priekį, tai nu net nežinau. > > Bent jau senokai SuperMicro buvo su visais 8niais cady, jie gi ne > brand'as, "savo" diskų lyg nepardavinėja.