pabandyk, veikia "Dainiushas" parašė naujienų news:10lvap8$1patk$1@news.rkm.lt... kam jas šildyt kelis kartus? Ji veikia kol šviečia, šiluminė jos inercija minimali. Ką padės tas dročinimas? On 2/4/2026 1:20 PM, News Reader wrote: > nu tai pas dyzelius būna žvakės... ir jos prie -25C jau reikalingos kaip > ir :) > > Kompas ten visaip kaip automagiškai jas pats junginėja (pvz. atidarius/ > uždarius vairuotojo duris). Kartais neatspėja, tai paspaudus Start išmeta > į ekraną "Preheading active" ir spiralės vaizdas, poto jau suka starterį. > > Na, bet manau, kad žinant algoritmą galima būtų išprovokuoti kelis kartus > pašildyti žvakes visvien. > > > On 03/02/2026 13:59, Dainiushas wrote: >> kokios žvakės, kas geriau? rašai lyg tos žvakės nebūtum matęs..... >> >> On 2/2/2026 1:29 PM, News Reader wrote: >>> foonia <vardas@guglius.kom> wrote: >>>> Vytas <privatus123@yahoo.com> Wrote in message:r >>>>> Širyt abu dyzeliai užsivedė be parkių. Už borto rodė -30.-- VytasRomas >>>>> <#@Romas.lt> Wrote in message:r> Pilnai pakrautą švino rūgšties >>>>> (lead-acid) bateriją laikyti -25 °C temperatūroje yra gerai ir netgi >>>>> naudinga – su keliomis svarbiomis sąlygomis.Štai kodėl:Užšalimo >>>>> rizikaPilnai įkrauto švino akumuliatoriaus elektrolito užšalimo >>>>> temperatūra yra apie -60…-80 °C (dažniausiai nurodoma ~-65…-75 °C).-25 >>>>> °C yra gerokai aukščiau šios ribos → užšalimo pavojus beveik >>>>> nulinis.Jei >>>>> baterija būtų iškrauta (pvz. < 40–50 % įkrovos) – tada elektrolitas >>>>> užšaltų jau prie -10…-20 °C (o beveik tuščia – net prie ~0 °C). Tokiu >>>>> atveju -25 °C būtų pražūtinga (korpusas plyštų nuo ledo >>>>> plėtimosi).Laikymas šaltyje – privalumaiŠalta temperatūra labai >>>>> sulėtina >>>>> savaiminį išsikrovimą (self-discharge).Esant +20…+25 °C savaiminis >>>>> išsikrovimas būna ~3–5 % per mėnesį.Esant 0…-10 °C – dažnai tik ~1–2 % >>>>> per mėnesį.Esant -20…-25 °C – dar mažiau (kai kur net <1 %/mėn.).→ >>>>> Baterija ilgiau išlieka pilnai įkrauta be jokio priežiūros----Android >>>>> NewsGroup Reader----https://piaohong.s3-us-west-2.amazonaws.com/ >>>>> usenet/index.html >>>> >>>> Vakar dyzelis kiek pamaste uzsikurdamas, bet matyt 100 pravaziuitu km >>>> padejo kiek pasikraut. Jau buvau moraliskai nusiteikes kad reiks lupt >>>> akuma jei zmona neuzsikurs - ale viskas OK, dar dvi naktys parodys ar >>>> tikrai viskas OK ;-) >>> >>> Užsivedė iškart, nors suko lėtai po 3 dienų nevažiavimo. Paskui tik >>> pagalvojau, kad reikėjo pajunginėti degimą kelis kartus, kad žvakės >>> pašiltų >>> geriau. >>> >>> >>> >> >