Tema: Re: A jo, tiksliai - rinkimai arteja.
Autorius: Gintas
Data: 2012-04-27 09:53:56
Kalbejau su ne vienu ukininku vietines reiksmes. Jie, apart karves uodegos nieko nematydami-negali , o ir nesugeba, organizuot pieno pardavimo tiesiai gyventojams. Pienas toks dalykas, kad jo nepasandeliuosi ilgai. Zodziu, tiek kiek moka, uz tiek turi atiduot, arba ispjaut karves ir uzsiimt bitininkyste atlikusiose pievose. Tuo tarpu mesčionis, noredamas pieno, mokes tokia kaina, kokia padeta, nes tai pirmo butinumo preke. Duona , dar ir ta imanoma issikept pačiam, o pieno nepasigaminsi, jei zmona uztrukusi. Čia kaip benzinas-gali sumazinti vartojima, tačiau yra riba. Ja pasiekes pirksi, kad ir dvigubai kainuos. Benza irgi. 
   Vokiečiai turi nuostabia savybe tiket, kad valstybe ju neapipis. Tipo kokia firma ar privati imone gali, tačiau valstybe ne. Todel , jeigu imone yra valdiskose rankose-jie uz jos produkčija moka nesvarstydamai, nes sventai isitikine, kad tai minimali kaina. Kartais ir as pagalvoju-kodel Lietuvoje atsisakyta valstybinio banko, valstybiniu kuro koloneliu, valstybines naftos perdirbimo gamyklos? Nesugebeta rasti tinkamu vadovu?  Isnyktu butinybe kontrolieriams dejuoti: mol mes privatininku negalim kontroliuoti, jie uzsideda tiek kiek nori, mes nerandam karteliniu susitarimu.  Va isteigtu 20koloneliu tinkla visoje lietuvoje, uzsidetu patys ta savo deklaruojama antkaini ant degalu didmenines kainos ir vualia! Vaziuotum i kita miesto gala , pritaikes proga, jeigu ten degalai kainuotu 40 cnt pigiau. Ir visi vaziuotu. Ir valdiskos degalines niekas nepagasdintu del kainos musimo, kaip kad dabar teisinasi kartais mazosios.  
    Reziumuojant-ant pirmo butinumo prekiu, kuriu pardavimas priklauso nuo keletos zmoniu malones-manau reikia kontroliuoti antkaini. Ypač jeigu tos prekes lietuviskos gamybos. Arba....Arba valstybei isteigti taskus, kuriose pardavimu politika vykdytu valstybe. Supaprastintai-tegu mieste buna po viena valdiska degaline, taupkase, duonos kioskeli ir pieno produktu parduotuve. Eiles rikiuosis, nes nesiekiant maksimalios imanomos kainos (kas yra ikalta i privataus verslininko makaule)-kainos bus gerokai mazesnes. O jei dar valstybe pasinaudodama savo galiomis-skirs dykai valdiskus sklypus siam reikalui,   o gamyklas, isduodant jai leidimus, ipareigos parduoti fiksuota dali savo produkcijos NE DIDESNE kaina, nei kitiems vietines rinkos dalyviams, suvis grazu butu :) Na, kad privatinkas neturetu teises uzsizalupinti ir atsakyti parduoti valdzios atstovui dalies savo produkto, vien todel , kad pastarojo snukis jam nepatinka. 
Ir pabaigai: strateginiuose reikaluose, joks privatinkas negali diktuoti salygu valstybei, kurioje jis isikures. Negerai jei privatinkas, kontroliuojantis el liniju perdavima, noredamas savo panai parodyt nakti turi teise atjungti visa miesta. Negerai, jei kruvos valdisku imoniu  pinigai priklauso nuo privataus banko savininko malones (nes valdisko banko ner!) Seniau buvo geriau: gelezinkelio stotyje stovejo du tulikai. Valdiskas smirdantis ir kooperatinis kvepiantis. Nori eini pigiai i smirdanti, nori brangiai i kvepianti. O dabar?  Pasirinkimo neber! Liko tik kazkieno tulikas, kazkieno bankas, kazkieno benzas, kazkieno siluma,  kazkieno degaline, kazkieno parduotuve. Visa tai vienija zodis "privatu".  Savininkai, susidaire,  kainas gali nustatyt maksimalias, o  valstybei lieka tik rankomis skesčioti. Bejege :) 



 
"Linas Petkevičius" <linas@NONONOglservices.lt> wrote in message news:jnc6ic$bft$1@trimpas.omnitel.net...
> Tai pagal tave cia iseitis?
> 
> "Gintas"  wrote in message news:jnbuud$4ip$1@trimpas.omnitel.net...
> 
> Zinat kiek uz pieno litra moka ukininkui ir kiek tas pienas , daznai 
> dvigubai atskiestas kainuoja parduotuveje-nieko keista, kad ieskoma 
> iseities. 
>