Tema: Q: variklėlio paleidimas
Autorius: Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Data: 2026-06-21 14:14:11
Aloha,
turiu tokį stebuklą kaip ZD-915 išlitavimo stotelė. Kažkiek veikia, tad atėjo laikas ją sugadinti :)
Jos PSU atiduoda 18V kaip pagrindinę maitinimo įtampa, kuria šeriamas kaitintuvas (24 V), ventiliatorius (12 V) ir vakuumo pompelės varikliukas (12 V). Variklėlis QJT-555SPH, sako 6,0-24 V ir ima 1,5-2,5A, ventiliatorius ~ 12V ir 150 mA jei jam labai blogai.
Ventiliatorius ir pompelė užmaitinti per galios rezistorius, kurie "pažemina" įtampą.
Vietoje šio daliklio pastačiau DC/DC keitiklį su MP1854 [ https://rcl.lt/products/amm20-3r-reguliuojamas-maitinimo-saltinis-0-8-20v-3a-mp1584-step-down ]. Bloga patirtis sako, jog 3A lyg ir 'underspec', bet trump^H^H^H^H neilgiems intervalams neturėtų būti nieko bloga.
Dabar "šaltas" variklis pasileidžia keistai: pradžioje vos suka, po kelių sekundžių išeina į normalias apsukas. Pompelės guolius ir variklio įvores sutepiau silikoniniu tepalu (gal ir nereikėjo, bet tinkamo mineralinio neturiu) - nepadėjo. Kai stotis kurį laiką padirba įjungta -variklis iškart pradeda sukti normaliu greičiu. Jokios variklio kontrolės nėra - iš PSU +18V į mygtuką rankenoje ir po to atsiremia tiesiai į variklį.
Kur gali būti problema?
Neužtenka startinės srovės? Bet tuomet variklis visai nesisuktų.
Undervoltage, įvertinant variklio amžių ir įvorių būklę? Nenoriu jo išrinkti, nes korpusas baisiai vienkartinis.
Mechanika? Nerandu tokios pompelės padėties, iš kurios būtų galima išeiti savarankiškai.
Oksidai jungiklyje kaži ar galėtų taip pasireikšti.
--
Grzegorz
Chrząszczyrzewoszyce, powiat Łękołody